settingsGiriş Yap | Kayıt olsettings
Menüyü göster

menü çubuğu rengim siyah olarak kaldı nasıl çözebilirim?

0 oy
birkaç ay önce yüklemiş olduğum 3. parti bir uygulama ile ekranımı gece modunda çalıştırmayı amaçlamıştım ancak menü çubuğum siyah olarak kaldı.Programı spotlight veya uygulamalarda aradımsa da bulamadım.Bu durumdan nasıl kurtulabilirim? bilen biri yol gösterebilirse çok sevinirim. Teşekkürler.
24 Ocak 2016 Mac Ailesi kategorisinde ozanalp Yardımcı (420 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
bahsettiginiz sey yosemite ile gelen gece modu ozelligi olabilir mi? sistem tercihleri>genel kismindan koyu menu cubugu ve dock kullan secenegi isaretli mi?
24 Ocak 2016 erkam Uzman (160,950 puan) tarafından cevaplandı
24 Ocak 2016 ozanalp tarafından seçilmiş
ben de ilk başta öyle sanmıştım ve dediğiniz gibi sistem tercihleri ve genelden 'koyu menü çubuğu ve dock kullan' seçeneğini kontrol ettim. Evet, ordaki seçeneği kaldırmama rağmen sistem tercihlerine girdiğimde her seferinde yeniden işaretli olarak buluyorum.Sanırım yüklemiş olduğum ve bulamadığım 3. parti uygulamanın başının altından çıkan bir sorun :/ ( erken yorumunuz için teşekkürler)
f.lux uygulamasını kullanıyor musunuz?
hayır kullanmıyordum, tavsiye ediyorsanız deneyebilirim.Yüklediğim takdirde menü çubuğum eski haline dönebilir mi? bu duruma neden olan sorunu nasıl tespit edebilirim ?
Hayır kullanın diye söylemedim. f.lux uygulamasının o seçeneği değiştirebilme özelliği var da o nedenle sormuştum.
spotlight'da 'f.lux' şeklinde arama yaptım ve sonuç daha once internette yaptıgım aramalar çıktı , bir de 'lights out' seklinde bir arama yapmışım aynı amaclı basla bir eklenti program... ancak o programın da izlerine rastlayamadım suanda uygulamalarımda:S
birkaç ay önce yüklemiş olduğunuz 3. parti uygulamanın adı neydi?
ne yazıkki emin olamıyorum ancak yüksek ihtimalle 'lights out'...
bilgisayarımda görebildigim kadarıyla bununla ilgili bir program yok ama Sistem tercihleri>Genel'e girdigimde her seferinde 'Koyu menü çubuğu ve dock kullan' seçenegim aktif oluyor; kapatmama rağmen...
Lights Out uygulamasını nasıl silmiştiniz? Sadece uygulamayı çöpe atmakla yetindiyseniz geride arka planda çalışan bir eklenti bırakmış olabilir. Lights Out uygulamasının geliştiricisini öğrenin ve sistemde com.geliştiricisi.plist gibi bir dosya kalmış mı arayın bulursanız silin.
geliştiricisini bulmama rağmen .plist uzantısını bulamadım, sizin dediğiniz gibiyse ve indirip sildiğim bu programın ismini hatırlayamıyorsam bu durumdan kurtulmamın tek yolu sisteme format atmak mı ? yoksa El Capitan vs. yüklenince kendiliğinden düzelebilir mi ? ( ilginiz için teşekkür ederim bu arada)
Sistem Tercihlerini açtığınızda en alt sırada Lights Out adında bir ikon var mı? Varsa önce servisi durdurup sonra sağ-klik ile sistemden kaldırın. Bir de aramayı spotlight ile değil de Find Any File gibi daha gelişmiş bir arama uygulaması ile yaparsanız daha iyi olur. Örneğin belki isim olarak "Lights Out" yerine "Lights-out" kullanılmış olabilir. Bunun yanında EtreCheck adlı uygulamayı indirip çalıştırın. Sistemde ne olup bittiğini çalışan servisleri listeler. Aralarında şüphelendiğiniz servisler varsa onlar üzerine gidebilirsiniz. Sıfırdan El Capitan kurmazsanız ve o servis de El Capitan ile uyumsuz değilse, çalışmaya devam eder.
en alt sırada Growl , flash player ve java haricinde bir program görünmüyor, arama için dediğiniz programları deneyeceğim ve sonucu burada paylaşacağım :) teşekkür ederim umarım birşeyler bulabilirler.
yüklemiş olduğunuz 3 parti uygulama bu muydu?
http://samturner.github.io/lights-out/
Eğer buysa bu bir sistem tercihi olarak yükleniyor ve bir servis çalıştırıyor. Durdurmak için önce servis durduruluyor sonra tercih sağ-klik ile kaldırılıyor.
Eğer buydu diyebiliyorsanız, indirip tekrar yükleyin sonra sistem tercihlerinde Lights Out'u tıklayıp servisi durdurun ve sağ-klik ile sistemden kaldırın.
tamamdır program buymuş çok teşekkür ederim .. yükleyip kapattım ve sildim tercihlerden...Halloldu.
tam bir baş belasıymış :) öğrenmiş oldum sayenizde..( en iyisi flux deneyim.p)iyi geceler
ben de şimdi okudum, forumlarında kaldırılsa bile siyah modda takılıp kaldığı söylenmiş.
https://github.com/samturner/lights-out/issues/18
dock ve menüyü siyahlaştırmakla kalmıyor bilimum ses efektleri(çeşitli bipler)de ekliyordu kimi yerlerde.Denemeyin denettirmeyin :) yardımınız için cidden çok teşekkürler
f.lux gün batımında siyah,  gün doğumunda beyaz yapıyor.  (tabi istenirse) f.lux'un asıl amacı bu değil tabi
araya giriyorum ama, Cüneyt Bey bu f.lux'un tam amacı nedir sadece gözü rahatlatmak mı, sizin kullandığınız bir uygulama mı?
Kullandığım bir uygulama, bence herkes kullanmalı. Bulunduğunuz konum itibariyle gün batımında bilgisayarınızın ekranındaki  mavi rengi azaltıyor. Ne kadar azaltacağı size kalmış, ayrıca bir kaç tane hazır seçenek de var. Bunu bilgisayarınızı kullandığınız ortamda kullandığınız ışığın kelvin derecesine göre ayarlarsanız daha iyi olur. Örneğin lambalarınız 2400K ise f.luxu da 2400k ya ayarlayın. Böylece ekranın rengi ortam ışığınızın rengi ile aynı oluyor ve gözleriniz daha az yoruluyor. Uyku probleminizi de azaltıyor.

f.lux uygulamasını iOS için de önerdi ama Apple kabul etmedi. Sistem ayarları ile oynamasına izin vermedi. Ama şimdi iOS 9.3 ile Apple buna benzer özelliği kendisi iOS içinde verecek.
siz öyle diyorsanız hemen indirip deniyorum, çok teşekkürler.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
11 Temmuz 2020 macOS kategorisinde ilaydadag Yeni Kullanıcı (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
7 Mart 2017 ilkerdrb Yardımcı (2,450 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
10 Kasım 2015 RamazanİKİLİ Yeni Kullanıcı (170 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
14 Nisan 2015 Mac Ailesi kategorisinde ssaraloglu Yeni Kullanıcı (380 puan) tarafından soruldu
+1 oy
0 cevap
26 Mayıs 2014 Diğer kategorisinde defneeksioglu Yeni Kullanıcı (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
7 Ekim 2020 Diğer kategorisinde heman123 Yardımcı (1,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
28 Nisan 2014 Mac Ailesi kategorisinde simurg Yeni Kullanıcı (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
31 Ağustos 2015 Mac Ailesi kategorisinde furkankalayci Yeni Kullanıcı (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
29 Eylül 2014 Mac Ailesi kategorisinde macbookuser0101 Yeni Kullanıcı (140 puan) tarafından soruldu
Hoş geldiniz,

Sihirli Elma Soru & Cevap ile sorularınıza en kısa zamanda yanıt alabilirsiniz. Sorunuzu sorun ve diğer kullanıcılar cevap versin.

Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

19,386 soru

22,773 cevap

15,870 yorum

79,801 kullanıcı

...