settingsGiriş Yap | Kayıt olsettings
Menüyü göster

Süreklilik aygıtlarında Wi-Fi arama hatası

0 oy
Merhaba, ben bir iPhone, bir iPad bir Mac ve bir Apple Watch kullanıyorum. Kısa bir süre önce hattımı Wi-Fi ile arama hizmeti sunmayan Türk Telekom'dan bu hizmeti taşıyan Vodafon'a taşıdım. Hat açıldığında ayarlar > telefon içerisinde Wi-Fi ile arama bölümüne girdim ve açtım; ancak ne Watch uygulamasında, ne de iPad ve Mac'in FaceTime tercihlerinde farklı bir ayar göremedim. normalde bu aygıtlar ve Apple Watch iPhone yakındayken arama yapabiliyor. ayrıca Apple destek makalesinde denildiği gibi iPhone telefon ayarlarının diğerlerinde aramalar kısmında da farklı bir ayar göremedim. Bu arada iPhone'u uçak moduna aldığımda Wi-Fi ile arama özelliği ile arama yapabildim. Son çare olarak cihazı da sıfırladım.
29 Temmuz 2018 iPhone / iPad kategorisinde Halim Can T Deneyimli (9,410 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
Telefonunuzdaki ayarı zaten açmışsınız.

FaceTime > Tercihler > Ayarlar > iPhone'dan Aramalar açıksa tamamdır.
29 Temmuz 2018 cüneyt Uzman (370,490 puan) tarafından cevaplandı
Ben bugün Apple destek ile görüştüm. Bilgisayarıma ve telefonuma girerek ayarlara baktılar. (İşin garibi, görüştüğüm kişinin telefonunda da Diğerlerinde Aramalar karşısında "Yakındayken" yazması). Problemi bir üst departmana ilettiler, üst departman bugün veya yarın bana dönüş yapacaklarını belirtti. Bekliyoruz.
Cüneyt Bey tekrar merhaba, ben Apple destek ile görüştüm ve önce benden operatörle görüşmemi istediler. Operatör yardımcı olmayınca ben de iTunes kullanarak iPhone'U sıfırladım ve sorun çözülmedi. sonra konuyu başka bir departman aldı ve böyle bir şey olmadığını, iPhone kapalıyken arama yapamayacağımı söylediler ve ben çok ısrar edince beni bir feedback sayfasına yönlendirdiler ama burada İngilizcem iyi olmadığı için bir şey yapamadım ama bir şey yazsam bile geri dönme ihtimali de çok düşükmüş. Sizce şimdi ne yapmalıyım? Başka bir danışmanla görüşsem yardımcı olabilirler mi?
Önceki mesajımda da belirttiğim gibi, 30 Temmuz tarihinde yaptığım görüşmede problemi bir üst departmana iletmişlerdi, üst departman en kısa zamanda bana dönüş yapacaklarını belirtmişti. O günden beri bana geri dönüş yapılmadı. Benim bu konuda onlardan bir çözüm gelebileceği konusunda ümidim kalmadı. İşin komik tarafı, yardımcı olmaya çalışan uzmanın telefonunda da "yakındayken" yazıyordu. Yani o da telefon kapalıyken bilgisayardan arama yapamıyormuş. :)
Benim görüştüğüm danışmanlardan biri Turkcell kullandığını ve kendisinin bu şekilde arama yapabildiğini söylemişti. Sonrasında bir üst departman konuyu devraldı ve yarın döneceğiz dediği halde on gündür dönmedi ve ben yeni bir arama yapınca yönlendirdikleri üst departman da böyle bir şey olamaz dedi. Ama Apple destek makalelerinde ve kullanma kılavuzlarında hep iPhone'unuz yakında değilken hatta kapalı olsa bile dediği için ben bu işin peşini bırakmak istemiyorum.Daha önce de bir iCloudDrive sorunu vardı ve bir yazılım güncellemesiyle kendiliğinden çözülmüştü.
Gelişmeleri buraya da yazarsanız sevinirim.

İlgili sorular

+3 oy
1 cevap
18 Nisan 2013 Mac Ailesi kategorisinde fatih tuna Yeni Kullanıcı (180 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap
17 Temmuz 2012 Mac Ailesi kategorisinde Salih Elmaagacli Uzman (21,750 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
22 Mart 2019 iPhone / iPad kategorisinde Hllreyosx Yeni Kullanıcı (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
30 Kasım 2017 iPhone / iPad kategorisinde Emrah Gümüşboğa Yeni Kullanıcı (340 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
9 Temmuz 2017 iPhone / iPad kategorisinde harryhur Yardımcı (830 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
5 Kasım 2014 iPhone / iPad kategorisinde erdalbozdag Yeni Kullanıcı (170 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
16 Ekim 2016 iPhone / iPad kategorisinde drserkancelik Yardımcı (740 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
19 Ekim 2022 iOS App Store kategorisinde mehmetyldzlar Yardımcı (1,150 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
19 Eylül 2022 iOS kategorisinde mehmetyldzlar Yardımcı (1,150 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
21 Temmuz 2022 Mac Ailesi kategorisinde Elfsuozr Yeni Kullanıcı (120 puan) tarafından soruldu
Hoş geldiniz,

Sihirli Elma Soru & Cevap ile sorularınıza en kısa zamanda yanıt alabilirsiniz. Sorunuzu sorun ve diğer kullanıcılar cevap versin.

Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

19,289 soru

22,706 cevap

15,855 yorum

46,462 kullanıcı

...