settingsGiriş Yap | Kayıt olsettings
Menüyü göster

müzik klasörü oluşturmak bu kadar zor olamaz heralde

0 oy
herkeze merhaba ... mac icinde kalıp olan muzik , resimler , film gibi olan klasörlerin icinde bulunan ayraçları farklı ... mesela muzik klasörü icinde sure , yapim yılı , türü vs gibi tag leri görmekteyim ama normal bir klasörde bunlar görünmemekte .. görebilecekleriniz sadece buyukluk, degisiklik tarihi , eklenis tarihi vs gibi seyler ... benim merak ettigim ise bir klasör oluşturulurken bu klasöre tur eklenebilir mi ? mesela muzik klasörü istedigim kadar olusturabilir miyim ? yada hazırda var olanları muzik klasörü olarak değiştirebilir miyim? umarım anlasilmistir , teşekkürler ... boyle bir özellik yoksa neden yok acaba sadece bir tane macOS icinde muzik klasörü veya film klasörü var ..
5 Ocak 2019 macOS kategorisinde kaantr Yardımcı (450 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
macOS, klasör türüne karar verirken klasörün (İngilizce) adına bakıyor. Örneğin; Music, Pictures, Movies gibi. Finder uygulaması, sizin ev klasörünüz içindeki bu klasörleri size gösterirken sistem dili olarak seçtiğiniz dilde gösterir ama klasörlerin isimleri yine Music, Pictures, Movies dir.

Kolon başlıkları konusuna gelirsek, (ev klasörünüzün içinde veya dışında) müzik klasörü yaratmak (veya varolan bir klasörü o türe dönüştürmek) istediğinizde klasör adını "Music", resim klasörü yaratmak  istediğinizde klasör adını "Pictures", film klasörü yaratmak istediğinizde klasör adını "Movies" olarak (veya bu kelimelerle başlatırsanız, örneğin; "Music 1" veya "Music ABC" gibi) verirseniz, istediğiniz olur. Bu klasörler içinde yaratılan alt klasörler de (adları farklı biçimde verilmiş olsalar dahi) aynı kolon başlıklarına sahip olurlar.
6 Ocak 2019 cüneyt Uzman (337,520 puan) tarafından cevaplandı
6 Ocak 2019 kaantr tarafından seçilmiş
Çok teşekkür ederim gayet açıklayıcı olmuş sorunun cevabı... Son bir ayrıntı var olan klasörü üst başlık olarak music ismi ile değiştirmek yine aynı işlevi yerine getirir mi... Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim Cüneyt Bey...
Rica ederim.
"(veya varolan bir klasörü o türe dönüştürmek)" diye belirtmiştim. Yalnız baş harfler büyük olacak yani "Music", "music" değil. Diğerleri için de geçerli.
Ayrıntıya dikkat etmemişim... Tekrar teşekkür ederim.... İyi geceler dilerim....

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
27 Ocak 2015 Mac Ailesi kategorisinde martingore Yardımcı (430 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
26 Haziran 2013 Mac Ailesi kategorisinde nikriz1907 Yeni Kullanıcı (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
0 oy
1 cevap
0 oy
0 cevap
1 Ocak 2016 Mac Ailesi kategorisinde subasioguz Yeni Kullanıcı (200 puan) tarafından soruldu
Hoş geldiniz,

Sihirli Elma Soru & Cevap ile sorularınıza en kısa zamanda yanıt alabilirsiniz. Sorunuzu sorun ve diğer kullanıcılar cevap versin.

Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

17,480 soru

21,406 cevap

15,319 yorum

15,452 kullanıcı

...